Soyunma Dolabı

Soyunma Dolabı

Soyunma dolabı almak istediğinizde karşınızda genel olarak üç çeşit kilit seçeneği bulunmaktadır. Bunlar asma kilit, gömme kilit ve şifreli dolap kilididir. Elektronik teknolojisinin gelişmesiyle yaygınlaşan ve ucuzlayan şifreli kilitlersoyunma dolabı seçeneğinin daha yaygın kullanılmasını sağlamıştır.  Şifreli soyunma dolabı diğer modellere kıyasla daha kullanışlı ve güvenilir bir kullanıma sahiptir.

İnşaatlarda tam boy modeller uygunken, spor salonlarında yarım boy modeller ya da z tipi kabinler tercih edilmektedir. Gıda işletmecileri özellikle içi görünen dolaplar talep etmektedir. Bunun nedeni ise dolap içerisinde herhangi bir gıda malzemesi ya da yiyecek olmaması gerekmesidir. Bu malzemelerden kıyafete olası bir mikro-organizma sıçraması tüm üretim hattında ciddi sorunlar yaşatabilmektedir.
Konfeksiyon üzerine çalışan iş yerleri ise genellikle birkaç vardiya ile çalıştığı için şifreli kilitlere sahip dolaplar tercih etmektedir. Kale kilitler ile donatılmış soyunma kabinleri bu alanda alabileceğiniz en iyi alternatiftir. Türkkale güvencesiyle bu tip dolaplara son derece uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

Soyunma dolapları iş hayatının her alanında büyük bir öneme sahiptir. Oteller, restorantlar, kafeler, ofisler, kısacası birçok iş yerinde personel için ayrılmış olan mekanlarda fazla yer kaplamayan, kullanışlı, tercihen kilitli ve metal dolaplardır. Soyunma dolabı Temel özelliği, kişisel eşyaların konması amacıyla kullanıldığı için, güvenliktir. Benzersiz kilit kombinasyonu sayesinde yüksek güvenlik sağlar. Tasarım fonksiyonelliği izlemektedir.

Soyunma Dolapları; genelde metal malzemeden üretilir. Personel Dolabı olarak ta bilinen soyunma dolapları Tekli, İkili, üçlü, dörtlü, altılı olabileceği gibi genelde tek bir modül halinde tasarlanır ve bu modül gerekli olan sayıda bir araya getirilerek çoğaltılabilir. Soyunma dolabı fiyatları ve ölçüleri için sağ altta bulunan canlı destek bölümümüzden ulaşabilirsiniz.Yukarıda sizlere iş güvenliği yönetmeliğine göre personel soyunma dolaplarının olması gereken özelliklerden bahsetmiştim. Şimdi de işletmeniz için en uygun dolap modelinin hangisi olabileceğini cevaplayacağım.

Dolapların renkleri de genellikle işletmelerin dikkat ettiği noktalardan birisi oluyor. Birçok işletme açık renkli ürünleri tercih etmiyor. Temizliği için fazla uğraş verilmemesi işletmeler için önemli oluyor. Bu doğrultuda koyu renkler kiri daha az gösterdiği için daha fazla tercih ediliyor.